Kleine kwalen in de 1e lijnszorg: Geneesmiddelen en mondgezondheid (webinar)

Vanaf 115 exclusief 21% btw

Bekijk startdata

Doelgroep en accreditatie

Openbaar apotheker 2 uur

CanMEDS

Farmaceutisch handelen 40% (0,8 uur)

Kennis en Wetenschap 40% (0,8 uur)

Samenwerking 20% (0,4)

Docenten

E.C. (Edgard) Weening

Kleine kwalen in de 1e lijnszorg: Geneesmiddelen en mondgezondheid

Droge mond een onschuldige bijwerking? Het is maar hoe je het bekijkt. Als het een oudere patiënt betreft die sowieso al minder speekselproductie heeft vanwege haar leeftijd, en deze patiënt heeft nog een eigen gebit, dan kunnen de gevolgen groot zijn.

Een droge mond mist de bufferende en beschermende werking van speeksel, heeft een veranderd microbioom en het gebit loopt daarmee meer kans op cariës. Van de anticholinerge middelen zijn deze bijwerkingen wel bekend. Maar wat te denken van inhalatoren? En calciumantagonisten? Inhalatoren zijn vaak zuur en kunnen erosie veroorzaken aan het tandglazuur. En nifedipine veroorzaakt regelmatig tandvleeshyperplasie. Dit lijkt onschuldig maar ook hier is actie geboden. In deze lezing laat Edgard Weening wat voorbeelden zien van welke consequenties geneesmiddelen kunnen hebben op de mondgezondheid en hoe je dit samen met de huisarts én tandarts zou kunnen voorkomen of kan bewaken met de juiste adviezen.

Leerdoelen

Na het volgen van de scholing:

  • Bent u zich bewust van de mogelijke risico’s van geneesmiddelen op de mondgezondheid
  • Weet u welke werkingsmechanismen ten grondslag liggen aan het optreden van bijwerkingen in de mond
  • Heeft u handvatten om adviezen te geven aan de patiënt om gebitsproblemen te voorkomen
  • Heeft u handvatten om in de samenwerking met tandartsen en huisartsen afspraken te maken over geneesmiddelen met negatieve effecten op de mondgezondheid
Programma
18:45 uur Inloggen met zoom
19:00 uur
  • Risico’s van geneesmiddelen op de mondgezondheid
  • Werkingsmechanisme
  • Gebitsproblemen voorkomen: adviezen voor de patiënt
  • Contact met tandarts/huisarts: hoe te komen tot goede afspraken
21:00 uur Vragen, evaluatie en take home message,
21:15 uur Einde cursus
Startdatum Prijs Locatie Plekken beschikbaar
Startdatum: 06 nov. 2025 Prijs: 115 Locatie: Online Plekken beschikbaar: 19 Toon planning Inschrijven
Lesdagen en tijden:
  • Kleine kwalen in de 1e lijnszorg: Geneesmiddelen en mondgezondheid (webinar) do. 06 nov. 2025 19:00 - 21:15uur Online
Locatiegegevens:
Via ZOOM

Online