Kennisbit “kleine sessie, grote impact” – communicatie en organisatie ( 11 feb slimmer werken)

Doelgroep en accreditatie

Openbaar apotheker 1 uur

Klinisch apotheker 1 uur

Ziekenhuisapotheker 1 uur

CanMEDS

Communicatie 100%

Docenten

Divers, afhankelijk van het onderwerp

Kennisbit “kleine sessie, grote impact” communicatie en organisatie

Met de Kennisbit duik je in een kort en krachtig uur diep in één specifiek onderwerp uit de farmaceutische praktijk. Geen brede overzichten, maar gerichte verdieping of actualisatie, begeleid door een expert uit het veld.

Of het nu gaat om nieuwe inzichten, praktische casuïstiek of actuele ontwikkelingen – iedere Kennisbit geeft je concrete handvatten om direct mee aan de slag te gaan.

Een krachtige leerervaring, compact en helder vormgegeven.

Voor de communicatie kennisbits zijn er verschillende thema’s, met elk eigen leerdoelen. De thema’s zijn: Opiaten en motiverende gespreksvoering; samenwerken en communiceren; leiderschap in verbinding; ehealth.

De kennisbits worden kosteloos aangeboden.

Kennisbit ‘Slimmer werken, sterker in zorg en marge: Ondernemen in de apotheek’

In deze Kennisbit krijg je in één uur een scherpe inkijk in ondernemerschap in de openbare apotheek. Aan de hand van herkenbare voorbeelden verkennen we hoe slimmer organiseren, gerichte zorgactiviteiten en bewuste keuzes in communicatie kunnen bijdragen aan zowel kwaliteit van zorg als een gezonde bedrijfsvoering.

Deze Kennisbit is bedoeld om je blik te verscherpen en je bewust te maken van kansen in je eigen praktijk. Het is een compacte opmaat naar de verdiepende scholing Slimmer werken, sterker in zorg én marge: ondernemen in de apotheek.

Na afloop van deze Kennisbit:

  • Herken je kansen om werkprocessen en zorgactiviteiten slimmer in te zetten binnen je eigen apotheek.
  • Heb je inzicht in de rol van ondernemerschap bij het versterken van zorgkwaliteit én financiële duurzaamheid.

Docent: Jasper Cords

Kennisbit ‘Samenwerken en communicatie’

In deze Kennisbit wordt een korte presentatie gegeven over het inhoudelijke programma van de leiderschapscursus (LIV) en kort geoefend en gereflecteerd met het gegeven van het kennen en herkennen van wie je bent als persoon, je kwaliteiten en valkuilen en wie je als apotheker in de beroepspraktijk bent. In het programma krijg je (nog) meer inzicht in je leiderschapscompetenties en het effectief in zetten  van je competenties. Hiermee kun je uitdagingen in je werk zoals het aansturen van je team en het staande blijven in de dynamische wereld van je werk als apotheker steeds beter aan.

Specifieke leerdoelen

  • Je verwerft kennis van het leiderschapsprogramma en welke ontwikkeling je gaat doormaken in het programma.
  • Je krijgt in deze lunchbyte inzicht in wat kwaliteiten/competenties zijn, hoe je deze kunt ontwikkelen en hoe je deze zo goed mogelijk kunt inzetten in je werk.

Docenten: Rik Bes

Kennisbit ‘Opiaten en motiverende gespreksvoering’

 Middels een korte enthousiasmerende introductie en een interview zullen de docenten Thomas Knuijver en Rik Bes een tipje van de sluier oplichten over nut en noodzaak van motiverende gespreksvoering bij opiaten afhankelijkheid. Verder vertellen zij wat er in de volledige cursus besproken wordt en wat u kunt verwachten.

Deze kennisbit is een opmaat voor de cursus Opiatenverslaving, -afbouw en motiverende gespreksvoering.

Specifieke leerdoelen:

  • Je ziet het belang in van motiverende gespreksvoering in de patiëntenzorg rondom opiaten afhankelijkheid.
  • Je verwerft kennis over de rol die je als apotheker kan innemen rondom een patiënt met opiaten afhankelijkheid.

Docenten Rik Bes en Thomas Knuijver

Kennisbit ‘Leiderschap in Verbinding’

 In deze kennisbit verkennen we de rol van de apotheker als mens én leider binnen een veranderende zorgpraktijk. Deelnemers onderzoeken hoe persoonlijke drijfveren en kwaliteiten invloed hebben op hun leiderschapsstijl en hun vermogen om anderen te motiveren. Er is aandacht voor zelfreflectie, interactie met collega’s en de eerste stappen richting effectief en verbindend leiderschap in de apotheek.

Leerdoelen:

  • De deelnemer krijgt inzicht in de eigen drijfveren en hoe deze het professioneel handelen beïnvloeden.
  • De deelnemer herkent het belang van persoonlijk leiderschap voor samenwerking en teamontwikkeling binnen de apotheek.

Docenten: Ireen van Vuuren en Nadia el Khedr