Doelgroep en accreditatie
Openbaar apotheker – 6 uur
Instellingsapotheker
CanMEDS
Farmaceutisch Handelen 60% (3,6 uur)
Samenwerken 40% (2,4 uur)
Docenten
SAVE THE DATE: 14 oktober 2026 Locatie: Aristo Lunetten, Utrecht
Symposium Kwetsbare ouderen: ‘Door de ogen van de kwetsbare oudere’
In samenwerking met de Special Interest Group (SIG) Kwetsbare Ouderen van de KNMP organiseert PAOFarmacie het symposium over kwetsbare ouderen.
Ouderen zijn een doelgroep waar apothekers in de eerste lijn veel mee te maken hebben. Een groot deel van de ouderen heeft minstens één chronische aandoening en gebruikt meerdere geneesmiddelen en dat vraagt zorg en aandacht. Kwetsbare ouderen wonen steeds langer zelfstandig en hebben toenemend zorg nodig. Een goede regionale samenwerking wordt ook door de vergrijzing steeds belangrijker. In bepaalde regio’s zijn hier al grote stappen in gemaakt, zoals de samenwerking in de regio Rijnmond. Wat zijn de factoren tot dit succes geweest en hoe kijken huisartsen in de regio naar deze samenwerking?
Apothekers nemen vaak het initiatief tot multidisciplinaire samenwerking. Hoe komt zo’n lokale of regionale samenwerking tot stand en wat levert het op? Wat is de stand van zaken van de rol en positie apothekers in (regionale) samenwerkingsverbanden in Nederland? Welke rol spelen kaderapothekers in de regionale samenwerking?
De apotheker kan een belangrijk rol in het MDO spelen omdat de apotheker (medicatie gerelateerde) kwetsbaarheden bij ouderen kan signaleren. De medicatiereview is daarin een belangrijke aanpak in de zorg voor kwetsbare ouderen Zij hebben baat bij het kijken naar het staken van medicatie of het minderen van de dosering of minder strikt instellen op streefwaarden, zoals voor de bloeddruk. Soms kan juist het toevoegen van nieuwe medicatie de kwaliteit van leven bij kwetsbare ouderen verbeteren.
Meer informatie en het programma volgt.
| Startdatum | Prijs | Locatie | Plekken beschikbaar | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Startdatum: 14 okt. 2026 | Prijs: € 340 | Locatie: Utrecht | Plekken beschikbaar: 28 | Toon planning | Inschrijven |
Lesdagen en tijden:
Locatiegegevens:
Aristo Lunetten
Brennerbaan 150 3524 BN Utrecht |
|||||